Na základe DNA analýzi sa zistilo, že dôvod vyhynutia mamutov je v dôsledku akumulácií nepredvídateľných genetických chýb. Posledné mamuty, ktoré obývali našu planétu mali toľko genetických porúch až stratili svoj čuch, začali sa vyhýbať jeden druhému a vytvoril sa im lesklý povlak na ochlpení.
Reklama
Odborníčka Rebekah Rogers z Kalifornskej Univerzity v Berkeley odhalila skutočnosť, že dedičný materiál mamutov sa “rozpadol“ tesne predtým ako vyhynuli. Vedci skúmali DNA mamutov, ktoré žili pred 4000 rokmi a porovnali ho s DNA mamutov spred 45 000 rokov, kedy bola ich populácia oveľa väčšia.
Mamuty v dobe ich najväčšieho rozkvitu obývali veľkú časť severnej Ameriky a Sibír, avšak kvôli vplyvu prostredia a hlavne lov spustil ich vyhynutie ešte pred 10 000 rokmi.
Reklama
Zdroj: http://www.erdekesvilag.hu
Možno Vás bude zaujímať

Vojna na Ukrajine – čo spôsobilo konflikt a aký je zámer Putina ?
stejfreesk - 24.2.2022Ruský prezident Vladimir Putin podnikol bezprecedentný útok na Ukrajinu.Tento krok prišiel po tom, čo Putin v pondelok nariadil, aby sa…

Hoia Baciu: Najstrašidelnejší les v Transilvánii
stejfreesk - 21.2.2022Hoia Baciu s divne pokryvenými stromami láka milovníkov paranormálnych javov už dlhé roky. Niektorí dokonca tvrdia, že sa jedná o…

Múmie s medenými maskami zo Sibíri sú pre vedcov stále záhadou
stejfreesk - 10.2.2022Prečo boli múmie s medenými maskami pochované v plytkých hroboch na pustinách Sibíri? Ruskí vedci pracujú na rozlúštení záhady. Múmie…