Známy belgický architekt Vincent Callebaut, navrhol plány pre eko-dedinku vybudovanú v oceáne, z recyklovaných a odpadových materiálov, vytlačené v 3D. Jeho plány predstavujú futuristické stavby klesajúce až 1000 m pod vodu. Mesto nesie názov Aequorea a má tvar akejsi bio svetelnej medúzy. Koncept zdôrazňuje našu súčasnú situáciu životného prostredia , ktorá je v katastrofálnom stave. To znamená, že život by bol možný vďaka obnoviteľným zdrojom energie, ako sú kultivované riasy, planktón, mäkkýše, výstavba záhrad a sadov pestovaných nad vodou. Dómy poskytujú prístup k podmorskému svetu. Projekt sa zdá šialený a takmer príliš pekný na to, aby to bola pravda. Každopádne vďaka našim novým spôsobom ekologického myslenia, recyklovaním a obnovovaním energií, by sme mohli vytvoriť udržateľné štruktúry, ako sú tieto. Aequorea je možno cesta do budúcnosti !
Architekt: Vincent Callebaut
Možno Vás bude zaujímať

Covid – Prečo je nový koronavírus taká hrozba ?
stejfreesk - 20.12.2020Jednoduchý vírus zastavil život, aký sme doteraz poznali. Už predtým sme čelili vírusovým hrozbám vrátane pandémií, ale svet sa nezastaví…

Skalné umenie zobrazujúce vyhynuté zvieratá objavené v kolumbijskej Amazónii a jej vek sa odhaduje na zhruba 12 000 rokov
stejfreesk - 6.12.2020Keď máme pocit, že svet okolo nás poznáme až príliš dobre a je len málo vecí, ktoré nás môžu prekvapiť,…

Cestovanie po Slovensku: Vychýrené biatlonové centrum
Zuzana Bánska - 6.8.2020Srdce biatlonu Mnohým športovým priaznivcom, či už aktívnym alebo pasívnym, sa obec Osrblie zapísala do pamäte ako svetovo známe športové…